مدیرکل حوزه وزارتی در مراسم معارفه رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت:

تغییرات بنیادی در نظام سلامت با استفاده از فناوری اطلاعات ممکن است

انتشار محتوا: ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۵:۴۶ قبل از ظهر
مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی در مراسم تکریم و معارفه رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که تغییرات بنیادی در نظام سلامت با استفاده از فناوری اطلاعات ممکن است، راه کاهش پرداختی از جیب مردم در نظام سلامت را اجرای برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع که وابستگی زیادی به حوزه آی تی دارد، اعلام کرد.

به گزارش وبدا، دکتر سیدمحمد پورحسینی گفت: امروزه بدون آی تی و فناوری اطلاعات کارها در هیچ بخشی از کشور از جمله نظام سلامت درست پیش نمی رود و باید این حوزه به کمک صاحبان فرآیندها در مدت سه تا چهار سال به حداکثر بهره وری برسد.

وی با اشاره به این که گره خوردن کارها در حوزه سلامت با فناوری اطلاعات یک فرصت استثنایی است و انتظار از مجموعه مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت بالاست، بیان کرد: ابتدای شروع به کار مدیریت جدید در وزارت بهداشت با مشکلات عدیده ای در حوزه فناوری اطلاعات مواجه بودیم و تصمیم بر این شد که این حوزه برای دریافت پشتیبانی های بیشتر زیرمجموعه معاونت توسعه مدیریت و منابع قرار گیرد.

مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی گفت: در این مدت در زمینه واکسیناسیون کرونا، نسخه نویسی الکترونیک و سامانه پرونده الکترونیک سلامت (سپاس) کارهای زیادی در حوزه آی تی انجام شده است. 

پورحسینی در پایان ضمن تقدیر از تلاش های دکتر بیگلرخانی رییس سابق مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، دکتر سیدرضا مظهری را مدیر قدیمی وزارت بهداشت معرفی کرد که در حوزه دیگری به صورت مامور مشغول به فعالیت بوده و اکنون به خانه خود برگشته است تا ایده های جدید و خوبی را در حوزه فناوری اطلاعات پیاده سازی کند.

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس