حضور فعال دانشگاه علوم پزشکی گناباد در اولین کنگره بین المللی هوش مصنوعی در علوم پزشکی

انتشار محتوا: ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۸:۳۱ قبل از ظهر

اولین کنگره بین‌المللی هوش مصنوعی در علوم پزشکی با حضور و مشارکت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، دانشجویان و علاقمندان به حوزه هوش مصنوعی برگزار شد.

به گزارش وب‌دا، دبیر تعالی هوش مصنوعی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: در حاشیه این کنگره که روزهای 27 تا 29 اردیبهشت ماه در جزیره کیش برگزار شد، شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه هوش مصنوعی در علوم پزشکی و همچنین دانشگاه های علوم پزشکی با برپایی غرفه به ارائه و بیان دستاوردها و فعالیت‌های خود در این حوزه پرداختند. 
میثم داستانی، برگزاری کارگاه‌های متعدد در زمینه های تخصصی حوزه سلامت را از جمله برنامه‌های این کنگره عنوان کرد و افزود: در این کنگره موضوعات مختلفی همچون ترندهای درمانی دنیا در هوش مصنوعی، اهم پژوهشهای انجام ‌شده در حوزه سلامت، پژوهش های کاربردی در زمینه تشخیص و درمان، آموزش علوم پزشکی و هوش مصنوعی مطرح شد. 
وی حضور موثر محققان از دانشگاه‌های کشور و سیاست گذاران حیطه وزارت بهداشت را از نقاط قوت و قابل توجه این کنگره  برشمرد و تصریح کرد: با توجه اهمیت این موضوع و وجود زیر ساخت‌های لازم و در حال توسعه این حوزه در کشور، پژوهشگران علاقه مند می‌توانند با ورود به این حوزه بین رشته‌ای زمینه ارائه خدمات با کیفیت و مطلوب به مردم و همچنین درخشش ایران در حوزه هوش مصنوعی در علوم پزشکی را فراهم آورند.
گفتنی است این کنگره با محوریت فناوری های پیشرفته در حوزه پزشکی، هوش مصنوعی در پزشکی، سلامت هوشمند، راه حل های هوشمند در حوزه پزشکی و سایر موضوعات مرتبط برگزار شد.
یادآور می‌شود، در مدت برگزاری این کنگره، تعدادی از مسئولین و سیاستگذاران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از غرفه‌ها و فعالیت‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی بازدید کردند. 
معاون آموزشی، معاون تحقیقات و فناوری و معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی حاضر در کنگره از جمله مسئولینی بودند که از غرفه دانشگاه علوم پزشکی گناباد بازدید کردند.
 

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس