اولین همایش پدافند سایبری کلان منطقه 9 کشور در دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد،

انتشار محتوا: ۶ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۴۸:۱۶ بعد از ظهر
همایش یک روزه پدافند سایبری با حضور کارشناس پدافند غیرعامل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مدیران آمار و فناوری اطلاعات و کارشناسان پدافندغیرعامل دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی مشهد، بجنورد، تربت حیدریه، سبزوار، نیشابور، تربت جام، اسفراین و گناباد در سالن همایش‌های ابن سینا پردیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد.

دکتر احمدی در اولین همایش پدافند سایبری کلان منطقه 9 کشور که در دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد، بر ضرورت وجود پیوست پدافند غیرعامل در پروژه‌های دانشگاهی تاکید کرد.

به گزارش وبدا، دکتر احمدی به تعریف پدافند عامل اشاره کرد و گفت: هر کشوری باید قادر به حفظ حریم خود باشد و در نظام جمهوری اسلامی ایران دفاع از حریم توسط نیروهای مسلح به خوبی انجام می‌شود و خداوند را شاکریم که در آزمون پدافند عامل سربلند بوده‌ایم.

رئیس دانشگاه با بیان تقویت زیرساخت‌های پدافند غیرعامل در کشور گفت: باید همچون پدافند عامل در حوزه پدافند غیرعامل نیز با برگزاری جلسات کارشناسی و فنی و آموزشی دانش مان را در این زمینه تقویت کنیم.

دکتر احمدی با تاکید بر ضرورت افزایش سرعت آموزش پذیری در حوزه پدافند غیرعامل اظهار کرد: با توجه به اینکه در حوزه پدافند غیرعامل، تمام اقدامات علمی است و با پیشرفته ترین دانش بشر پیش می‌رود، نیاز به گسترش و سرعت بخشیدن به آموزش‌های آن ضروری است.

وی تصریح کرد: در اکثر بیمارستان‌ها و بویژه مراکز درمانی تازه‌ساز، پیوست پدافند غیرعامل وجود ندارد و لذا توجه ویژه به این امر، در مدیریت بهتر بحران کمک بسیاری می‌کند.

رئیس پدافند غیر عامل دانشگاه همچنین با اشاره به قانون جوانی جمعیت نیز گفت: باید در موضوعاتی که در قرارگاه جوانی جمعیت کار می‌شود یک پیوست پدافند غیر عامل وجود داشته باشد تا عوامل آسیب‌رسان در این مقوله شناسایی و رفع گردد.

دکتر احمدی همچنین در ابتدای سخنانش، فلسطین را موضوع اصلی جهان اسلام برشمرد و خاطرنشان کرد: جنایات رژیم صهیونیستی در کشور فلسطین و بر علیه مردم بی‌دفاع غزه محکوم است.

وی ادامه داد: بیمارستان‌ها به واسطه خدمات رسانی به مردم بی‌پناه و بیمار در اکثر جنگ‌ها، جزء مناطقی هستند که باید در امان باشند ولی رژیم غاصب صهیونیستی، با بمباران بیمارستان المعمدانی لکه ننگی از خود بجای گذاشت و امیدواریم بزودی زود با یاری امام زمان(عج) شاهد ریشه‌کنی کامل این رژیم منحوس باشیم.

یادآور می‌شود، این همایش یک روزه با حضور کارشناس پدافند غیرعامل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مدیران آمار و فناوری اطلاعات و کارشناسان پدافندغیرعامل دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی مشهد، بجنورد، تربت حیدریه، سبزوار، نیشابور، تربت جام، اسفراین و گناباد در سالن همایش‌های ابن سینا پردیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد.

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس